łazienka

01.12.2021

Jakie meble najlepiej sprawdzają się w łazienkach?

Łazienka to pomieszczenie, w którym bierzesz codzienny prysznic, zażywasz relaksujących kąpieli i wykonujesz wiele czynności higienicznych oraz pielęgnacyjnych. Z tego względu jest to miejsce, które musi być przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne. Zaprojektowanie łazienki nie jest łatwym zadaniem, gdyż większość tych pomieszczeń ma niewielki metraż, na którym trzeba zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty. Dobre łazienki łączą w sobie funkcjonalność z wysoką estetyką, która jest bardzo ważna, gdyż w brzydkim wnętrzu nie można się odprężyć ani wyciszyć, a właśnie tego chcesz doświadczyć po męczącym dniu pracy.

Czego nie może zabraknąć w łazience?

W żadnej łazience nie może zabraknąć takich elementów wyposażenia jak: umywalka, wanna, prysznic, szafki czy lustra. W mieszkaniach o niewielkim metrażu spotyka się wciąż bardzo popularne niegdyś rozwiązanie – połączenie łazienki z toaletą. W takim wypadku w pomieszczeniu tym musi zmieścić się jeszcze muszla klozetowa, a często również bidet. Upchanie tak wielu sprzętów na niewielkiej przestrzeni może być karkołomnym wyzwaniem. Na szczęście zaprojektowanie łazienki można zlecić profesjonalnemu projektantowi. Na podstawie rozmowy z domownikami precyzyjnie określi wszystkie ich potrzeby i uwzględni je w projekcie. Pomoże Ci tak zorganizować tę przestrzeń, aby była funkcjonalna i dostosowana do Twoich preferencji.

Jakie meble łazienkowe poprawiają funkcjonalność tego pomieszczenia?

Dobór odpowiednich mebli łazienkowych jest niezmiernie ważny, gdyż dzięki nim możliwe będzie nadanie łazience oryginalnego charakteru, a także wygodne przechowywanie w niej różnych przedmiotów i akcesoriów niezbędnych do codziennej pielęgnacji ciała. Dobre meble nie tylko wpłyną na ostateczny wygląd tego pomieszczenia, ale pomogą także optymalnie wykorzystać i zorganizować dostępną przestrzeń oraz poprawią jej funkcjonalność.

Doskonałym pomysłem jest zamówienie mebli łazienkowych na wymiar. Dzięki nim Twoja łazienka (niezależnie od jej wymiarów) będzie zachwycała swoim unikatowym wyglądem, ergonomią i pojemnością. Szafki łazienkowe robione na zamówienie mają wnętrza maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb i indywidualnych preferencji. To Ty wspólnie z projektantem sam zadecydujesz, ile szuflad, a ile półek chcesz w nich umieścić. Możesz też estetycznie zabudować nimi różne elementy wyposażenia łazienki (np. pralkę, suszarkę czy bojler). Meble na wymiar pozwalają na funkcjonalne zagospodarowanie nawet takich pomieszczeń, które mają niestandardowe wymiary i kształt. Dają możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni znajdującej się np. we wnękach lub pod skosami.

Oprócz funkcjonalności, pojemności i ergonomii meble łazienkowe powinny być wykonane z odpowiednich materiałów odpornych na działanie wody, wilgoci i pary wodnej, abyś mógł z nich bezawaryjnie korzystać przez długie lata. Materiały najwyższej jakości, z jakich powstają nasze meble, gwarantują sprawne działanie i nienaganną prezencję przez długi czas.

Jakich mebli nie może zabraknąć w łazience?

1. Szafki pod umywalką
Jeżeli Twoja łazienka jest niewielka, koniecznie zadbaj o to, aby znalazła się w niej szafka pod umywalkę. Takie połączenie sprawi, że zyskasz efektowny element nadający charakter całemu pomieszczeniu oraz wygodną przestrzeń do przechowywania.

2. Lustra
Lustro jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Najlepiej powiesić je nad umywalką, aby można było wygodnie wykonywać przed nim wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, czesać się i nakładać makijaż.

3. Pojemnego słupka łazienkowego
Ten wolnostojący mebel łazienkowy pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Wysoki i wąski słupek będzie idealnym miejscem, w którym możesz przechowywać łazienkowe przybory, kosmetyki, detergenty czy świeże ręczniki.

szybka wycena
skontaktuj się z projektantem
Szybka wycena
Powrót na górę