PIERWSZY KONTAKT Z PROJEKTANTEM

30.07.2021

Pierwszy kontakt z projektantem

Choć to projektant finalnie zaproponuje Ci wizualizację Twojego wnętrza, zanim to zrobi, potrzebuje niezbędnych informacji do sporządzenia projektu. Spójrz, co musisz wiedzieć przed kontaktem z projektantem, aby współpraca przebiegła sprawnie i satysfakcjonująco dla każdej ze stron, a ostateczna koncepcja mieściła się w budżecie i była spełnieniem Twoich marzeń.

 

Projektant poprosi Cię o wymiary 

 

Zanim odezwiesz się do wybranego projektanta wnętrz, odszukaj rzut mieszkania, na którym powinny znaleźć się wszystkie potrzebne wymiary. Nie zaszkodzi także mieć pod ręką prospekt zawierający wszystkie dane techniczne. Niestety, ale dokumenty gdzieś się zawieruszyły? Nic nie szkodzi – postaraj się jak najdokładniej zwymiarować pomieszczenie, a wyniki zapisać na kartce lub w dokumencie online. 

 

Sporządź szkic układu pomieszczenia

 

Masz wstępną wizję, jak będzie wyglądać Twoja kuchnia? A może niektóre elementy (zlew, piekarnik czy okap) muszą znaleźć się w konkretnym miejscu przez uprzednio zainstalowane przyłącza? Wiesz już, mniej więcej, gdzie w szafie wnękowej mają być półki, gdzie wieszaki, a gdzie lustro? Sporządź wstępny szkic układu pomieszczenia lub zabudowy – możesz zrobić to w dowolnej, nawet papierowej, formie. To znacznie ułatwi projektantowi pracę i pozwoli poznać zarówno Twoje preferencje, jak i możliwości techniczne. 

 

Przeanalizuj swój budżet

 

Co jeszcze musisz wiedzieć przed kontaktem z projektantem wnętrz? Na pewno powinieneś przeanalizować swój budżet, który chcesz przeznaczyć na aranżację mieszkania czy wybranego pomieszczenia. Informacja ta pozwoli projektantowi zawężyć lub poszerzyć zakres poszukiwań rozwiązań, a Tobie spać spokojnie bez obawy o fundusz. Budżet przedstawiony już na pierwszej konsultacji to dobry początek przejrzystej współpracy. 

 

Na spotkanie przygotuj przykładowe inspiracje

 

Oprócz rzutu, wymiarów i wstępnego układu pomieszczenia przygotuj także… zdjęcia z internetu! Wpisz w wyszukiwarkę interesującą Cię frazę, przejrzyj realizacje dostępne w sieci i zapisz fotografie, które spodobały Ci się najbardziej. Skompletuj elementy, których po prostu nie może zabraknąć w Twojej kuchni, sypialni, salonie czy łazience. Dzięki temu przybliżysz projektantowi wnętrz swój gust oraz oczekiwane funkcjonalności. Pamiętaj, że mimo iż meble na wymiar dają niemalże nieskończone możliwości realizacji nawet najbardziej nietypowych projektów, istnieją pewne odgórne ograniczenia zawarte w prawie budowlanym. 

 

Przedstaw projektantowi swoje preferencje 

 

Jeśli wiesz dokładnie, czego oczekujesz – przed kontaktem z projektantem sporządź listę. Zawrzyj w niej wszystkie informacje – styl mebli, ich kolorystykę, rodzaj wykończenia frontów (laminat czy lakier), rodzaj uchwytów (krawędziowe, relingowe, frezowane itd.) oraz strukturę frontów (gładkie czy frezowane).  

 

Jeśli natomiast nie jesteś przekonany, które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim mieszkaniu najlepiej – nie wiesz, czy postawić na lakier czy laminat, płytę wiórową czy MDF itd. – profesjonalista doradzi i wyjaśni, na czym polega różnica oraz przedstawi wady i zalety każdego wyboru. 

 

Podejmując współpracę z UNIKKON, otrzymujesz indywidualnego projektanta wnętrz, który na podstawie przesłanych przez Ciebie informacji przygotuje koncepcję skrojoną na miarę Twoich potrzeb i marzeń. 

szybka wycena
skontaktuj się z projektantem
Szybka wycena
Powrót na górę