meble kuchenne

12.07.2022

Tanie kontra drogie. Co wpływa na wycenę mebli na wymiar?

Dobrze znane przysłowie mówi, że nie stać nas na kupowanie tanich rzeczy. Jest w nim stara, sprawdzona przez wiele pokoleń mądrość, gdyż niedrogie przedmioty są zazwyczaj o wiele niższej jakości od tych, które kosztują więcej. Z tej przyczyny o wiele szybciej niszczą się i trzeba je częściej wymieniać. Kupując tanie rzeczy, choć może to z początku brzmieć absurdalnie, wcale nie oszczędzamy. W gruncie rzeczy wydajemy znacznie więcej. Gdybyśmy już przy pierwszym zakupie zdecydowali się na droższy wyrób, jednorazowo wydalibyśmy więcej pieniędzy, ale za to nie musielibyśmy wymieniać go co kilka lat, co w efekcie pozwoliłoby nam zaoszczędzić więcej, niż przy zakupie tańszego przedmiotu.

Zasada ta dotyczy niemal wszystkich przedmiotów łącznie z meblami. Jeżeli jesteś na etapie wykańczania mieszkania albo chcesz zrobić remont generalny i wymienić meble kuchenne lub inne, nie oszczędzaj na nich. Wybierz solidne, wykonane z materiałów najwyższej jakości meble na wymiar. Są one co prawda droższe od mebli produkowanych na skalę masową i sprzedawanych w sieciówkach meblarskich, ale warto w nie zainwestować, gdyż dzięki nim nie będziesz musiała wymieniać ich lub naprawiać po zaledwie kilku latach eksploatacji.

Dlaczego warto wybrać meble na wymiar?

Wytłumaczymy to na przykładzie mebli kuchennych. Kuchnia to specyficzne pomieszczenie, które jest codziennie intensywnie używane. Przygotowuje się w nim posiłki, przechowuje produkty spożywcze i zmywa naczynia. Jest w nim ciepło, w powietrzu unosi się gorąca para wodna, a woda chlapie ze zlewu. Meble kuchenne są więc narażone na wyjątkowo trudne warunki. Aby nie dochodziło do ich awarii czy uszkodzeń, muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu będą działać bezawaryjnie i prezentować się nienagannie przez długie lata.

Kolejną sprawą jest funkcjonalność mebli kuchennych. Żeby kuchnia była miejscem, w którym wygodnie się pracuje, powinna być dobrze zaprojektowana, a wszystkie meble i sprzęty powinny być ergonomiczne. Nie ma tutaj mowy o żadnych niedoróbkach czy nie do końca przemyślanych lub niedopasowanych do indywidualnych potrzeb domowników rozwiązaniach. Idealna kuchnia musi być szyta na miarę. Tylko w ten sposób będzie w stanie sprostać oczekiwaniom swoich właścicieli.

Kuchnie na wymiar są doskonałą propozycją, ponieważ gwarantują najwyższą jakość wykonania, materiałów oraz wszystkich mechanizmów i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach projekt. Jest on zawsze dopasowywany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań domowników oraz do możliwości, jakie oferuje dana przestrzeń. Jednak takie kuchnie kosztują więcej od tych dostępnych od ręki w sklepach meblarskich. Skąd ta różnica w cenie?

Od czego zależy cena mebli na wymiar?

Oto czynniki, które mają wpływ na cenę mebli kuchennych na wymiar:
• najlepsze jakościowo materiały używane do produkcji kuchni na zamówienie,
• grubość płyt używanych do konstruowania mebli,
• grubość i rodzaj blatów kuchennych,
• niezawodne mechanizmy od renomowanych producentów zastosowane w kuchni,
• niekonwencjonalne rozwiązania, które są konieczne, jeżeli kuchnia ma niestandardowe wymiary czy kształt,
• typ prowadnic stosowanych w szufladach,
• dodatkowe zabezpieczenia (np.: stabilizacja boczna szerokich szuflad, systemy hamowania, system wysuwu czy stabilizacja frontów),
• wyposażenie szafek i szuflad (im bardziej jest urozmaicone, tym droższa będzie kuchnia),
• czas pracy nad projektem kuchni na wymiar,
• precyzyjny i solidny montaż,
• koszty transportu,
• indywidualne podejście do każdego projektu, dzięki czemu masz pewność, że nikt nie będzie mieć takiej samej kuchni jak Twoja.

Ostatecznego kosztu kuchni na wymiar nie da się od razu przewidzieć. Zależy on bowiem od zastosowanych materiałów i rozwiązań. Im bardziej skomplikowany jest projekt, tym jego wykonanie będzie droższe. Warto jednak zapłacić więcej za unikatową i dopasowaną do Twoich potrzeb zabudowę kuchenną, którą będziesz mogła cieszyć się przez wiele lat. Taka kuchnia to idealne miejsce, które zachęca do kulinarnej pracy twórczej.

szybka wycena
skontaktuj się z projektantem
Szybka wycena
Powrót na górę